اجرای طرح انتقال آب کارون با وجود مخالفت اداره محیط زیست
دسته : اخبار محیط زیست

معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: هیچ مجوزی برای طرح های انتقال آب بین حوضه ای از جمله بهشت آباد (انتقال آب کارون) صادر نکرده ایم.


به گزارش ایرنا سعید متصدی چهارشنبه در حاشیه نخستین کنفرانس بین المللی گرد و غبار که در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست هیچ مجوزی به طرح های انتقال آب بین حوضه ای و از جممله طرح موسوم به بهشت آباد در سر شاخه های کارون نداده است و افرادی که ادعای خلاف این را دارند اسناد خود را ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه مجوز طرح انتقال آب 'گلاب دو' مشروط صادر شده است اضافه کرد: برای طرح های بهشت آباد، سبزکوه و سد خرسان از سر شاخه های رودخانه کارون مجوزی صادر نشده است.

متصدی ادامه داد: یک ماه پیش به صورت محرمانه برای اطمینان از توقف طرح های بهشت آباد، سبزکوه و سد خرسان بازدید کردم که هر سه این طرح ها متوقف شده اند.

وی با اشاره به اینکه تمام طرح ها، دارای گزارش ارزیابی زیست محیطی است گفت: هیچ طرح انتقال آب جدیدی مطرح نکردیم و ردیف اعتباری طرح های کرمان، یزد و اصفهان مربوط به سال 89 بوده که پیش از این در قالب یک طرح تعریف شده و اکنون به سه خط تفکیک شده، و همه آنها ارزیابی زیست محیطی دارند.

محمد حاج رسولی ها مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور 29 دی امسال در سفر به اهواز گفته بود: طرح سد بهشت آباد (طرح انتقال آب کارون به فلات مرکزی) فعال است و مجوز ارزیابی زیست محیطی دارد اما مطالعات تونل بهشت آباد در حال بازنگری است. همچنین سیدمحمد رضازاده مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیرو 28 بهمن امسال در سفر به خوزستان اظهار کرد: طرح انتقال آب کارون با اعتبار 120 میلیارد ریال در سال جاری در حال اجراست.

جدیدترین طرح انتقال آب از سرشاخه رودخانه کارون موسوم به 'بهشت آباد' قرار است 580 میلیون مترمکعب آب را به اصفهان، کرمان و یزد منتقل کند.

این طرح چندین سال است که با مخالفت کارشناسان، مسئولان و مردم استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری رو به روست.
طراحی سایت از : اهواز PHPHOST.ir
قالب این سایت به صورت انحصاری طراحی شده و عکس ها نیز انحصارا عکس برداری شده و کپی رایت دارند هرگونه کپی برداری از قالب این سایت یا عکس های آن طبق ماده 12 قانون جرایم رایانه ای ممنوع است و پیگرد قانونی دارد . نمایندگی هواوی